Geoblog.pl    joofie    Podróże    Chica mexicana    Slow kilka:)

Slow kilka:)

Wielka Brytania
Wielka Brytania, London

Coz moge powiedziec o Meksyku? Chyba to co mowie zawsze: Meksyk jaki ja poznalam (czyli nie ten z hotelowego balkonu ), to kraj magiczny, pachnacy slodko owocami, tacos i sloncem. To kraj, w ktorym nie ma pojecia ' standardy'. Ludzie sa ubodzy ale usmiechnieci, prawdziwi i prosci. Sa bardzo rodzinni - mama to goru dla kazdego meksykanczyka.
Sam kraj jest olbrzymi. Posiada wlasciwie wszystkie z mozliwych atrakcji: gory, kaniony, wulkany, niziny, plaze nad morzem i oceanem. Meksykanczycy sa bardzo dumni ze swego kraju. Wszedzie wisza flagi narodowe w barwach... arbuza. Tak tak:) Kolory flagi wziely sie wlasnie od arbuza, ktorego w Meksyku jest pelno.

Dla meksykanczykow wszytko jest bardzo proste. Na przyklad: kiedy europejczyk chce zalozyc kawiarnie potrzebuje... ( poniewaz wszyscy jestesmy europejczykami dobrze wiemy co trzeba zakupic; lista nie ma konca). Kiedy meksykanin chce zalozyc kawiarnie potrzebuje: najprostszy z ekspresow do kawy i kilka kubkow. Bedzie z tego kawa? Bedzie. No to mamy kawiarnie.

A oto kilka rzeczy, ktore zobaczyc mozna w Meksyku:
- duza ilos zgubionych butow wiszacych na kablach ulicznych
- obraz/ popiersie Matki Boskiej lub Jezusa na szybie oddzielajacej kierowce od reszty pasazerow
- ludzi stojacych caly dzien na ulicy z duzym opakowaniem gum do zucia (sprzedajacych te gumy)- w ten sposob zarabiaja na zycie
- w mniejszych miasteczkach mozna zobaczyc wymalowane na murach reklamy spoleczne dotyczace HIV lub narkotykow
- stragany z roznego rodzaju ziolami, kora drzew, skora wezy itp sluzacymi do medytacji; w sklepach tych mozna tez znalezc wielkie statuetki smierci: tej w palszczu z kosa oraz szkielety ( patrz wpis nr 9.)

P.s. Mialam okazje mowic o mojej podrozy w Radiu Rzeszow:) To byl moj debiut:)

Matteo
Matteo - 2008-12-18 15:41
you're back to London?? how do you feel??

MIGUEL - 2008-12-22 08:04
HOLA

MIGUEL - 2008-12-22 08:10
ES PARA MI, EL GUSTO DE CONOCER MAS A MI PAIS Y LLEGAR A SUS HERMOSOS LUGARES, RICOS EN CULTURA Y GRANDES TEMPLOS, GRACIAS JOWITA POR PERMITIRME SER PARTE DE TU CAMINO,AMIGOS BIENVENIDOS A MEXICO.

MIGUEL - 2008-12-22 08:15
Jest dla mojej, smak uzyskania bardziej do mojego kraju i dotrzeć do Twoich pięknych miejsc, bogatą w kulturę i wielkie świątynie, dziękuję za pozwalając Jowita być częścią twojego sposób, przyjaciół zapraszamy do Meksyku.

iw.
iw. - 2009-01-03 12:40
trampki są ...niezwykłe:)

joofie - 2009-01-08 16:06
I feel, that I want to go back to Mexico!!! Un mes mas para conocer Mexico porfavor!!!

joofie - 2009-01-31 20:44
Tlumaczenie Miguela z hiszp. na pol. nie jest wyszukane (posluzyl sie jakas strona do tlumaczenia tekstow). Na poczatku mialam to skorygowac ale wiele osob poprosilo mnie, zebym tego nie robila. I pomyslalam: jakie to slodkie z jego strony:)
Gracias a ti Miguel. Un beso.

Krysia
Krysia - 2009-03-01 20:10
Kochana Jowitko ja wiedziałam ze to sie tak skonczy...mam na mysli przystojnego latynosa ahhhhhh:)Slicznie razem wygladacie i zycze Wam wszystkiego najlepszego:)pozdrawiam:*

marcin954
marcin954 - 2009-10-11 21:23
Fana podróż.

Mieszkasz w Londynie?

joofie - 2009-10-25 19:37
Witam:) Dzięki. Wróciłam juz do Polski:)

Jowita Veith
Zasoby: 60 wpisów60 95 komentarzy95 363 zdjęcia363 2 pliki multimedialne2